top of page

Game Over | Transformacja systemu: przez kryptowaluty po bezpieniężny system oparty na zasobach

Zaktualizowano: 1 maj 2023
Słuchaj na:
Pobierz nasz PDF: Praktyczny Poradnik Kryptowalut, zawierający instrukcje krok po kroku, jak bezpiecznie kupić kryptowaluty po raz pierwszy. Najnowsze wydanie naszego poradnika możesz znaleźć na samym dole naszej witryny lub poprzez zapis do newslettera!


Oto linki do ostatniej publikacji naszego krypto poradnika, wraz z poprzednimi wersjami:Gorąco zapraszam do pobrania najnowszej wersji krypto poradnika, który jest interaktywną instrukcją instalacji zdecentralizowanej platformy Qortal, pozwalając Ci stać się swoim własnym, niezależnym bankiem i drukować pieniądze na swoje konto:
Witaj!

W dzisiejszym artykule zagłębimy się w temat, który nie jest bezpośrednio powiązany ze zdrowiem naszego ciała, ale operuje na poziomie zdrowia psychicznego naszego umysłu chodzi o pieniądze.


Mam zamiar wytłumaczyć, jak tworzenie pieniędzy przez kartele finansowe utrzymuje społeczeństwo w niewoli poprzez ciągłe spłacanie niekończącego się długu. Opowiem również o alternatywie, która zamienia się w rewolucję finansową, pozwalającą na to, abyś stał się własnym, niezależnym bankiem – są to kryptowaluty. Na koniec przedstawię, jak według mnie będzie wyglądać przyszłość pi​​eniędzy oraz do czego to wszystko nas doprowadzi. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak zostałeś oszukany przez bank oraz co możesz zrobić, aby zachować wartość swoich pieniędzy zanim będzie za późno, to gorąco zapraszam do oglądania i jednocześnie witam w REON, w miejscu odnowy twojego ciała i umysłu.


Proszę, zdaję sobie sprawę z tego, że dla niektórych jest coraz trudniej, aby poświęcić 40 min uwagi bez bycia zdekoncentrowanym, ale chciałem Ci powiedzieć, że to teraz od Ciebie zależy nasza przyszłość i jeśli chciałbyś dowiedzieć się co możesz zrobić, polecałbym obejrzeć ten materiał do końca.


W skrócie: 1. Podstawowa przyczyna generująca zaburzony system wartości.

2. Przemoc strukturalna.

3. Prawdziwe bogactwo.

4. Kryptowaluty.

5. GAME OVER - upadek piramidy globalnych zasobów i wartości.


1. Podstawowa przyczyna generująca zaburzony system wartości.


Bardzo ciekawe jest to, że cały system edukacyjny oparty jest na wychowaniu posłusznego, patriotycznego obywatela, który po wielu latach uczenia się tysięcy zasad i regułek, z których i tak prawie nic nie zapamięta, będzie mógł dołączyć do grona robotników i pracowników korporacji by zarabiać.. PIENIĄDZE. Jeżeli jednym z głównych celów pracy jest zarabianie pieniędzy, to dlaczego nikt nie uczył nas w szkole, jak zarabiać pieniądze bezpośrednio, nie wspominając o tym czym są, dlaczego ich używamy, skąd się wzięły i czy ich używanie jest jeszcze w ogóle konieczne. Jedną z większych obaw rządzących elit jest to, że gdyby ludzie zrozumieli jak bardzo są oszukiwani przez kartele finansowe i korporacje, nigdy by się nie zgodzili na takie traktowanie. Finansowy domek z kart zbliża się do swoich limitów i teraz jest tylko kwestią czasu, kiedy cały system monetarny się załamie.


Zacznijmy jednak od początku. Dlaczego w ogóle używamy pieniędzy? Pieniądze, albo niezależny sposób wymiany wartości, są jednym z najlepszych i najbardziej praktycznych wynalazków człowieka. Dzięki używaniu pieniędzy nie musieliśmy wymieniać się produktami bezpośrednio, albo szukać pośredników którzy byliby chętni wymienić się za produkty których akurat nie mamy dla osoby od której coś chcemy, ale zaczęliśmy używać rzadko spotykane kamienie czy metale, takie jak złoto i srebro, którym nadaliśmy sztuczną, ogólnie przyjętą wartość. Ponieważ złoto jest relatywnie rzadko występującym metalem na naszej planecie, oraz wygląda bardzo interesująco dla ludzkiego oka, zostało ono popularnie przyjęte jako główny środek wymiany wartości w społeczeństwie. Złoto jest jednak niepraktyczne, jest ciężkie i zajmuje sporo miejsca. Niedługo później zaczęło ono być reprezentowane przez kolorowe i oficjalnie wyglądające papierki, po tym jak obszar kawałka ziemi, który teraz nazywa się Ameryką, wymyślił sobie niepodległość, czyli psychologiczne ograniczenie danego terytorium naszej planety pod pretekstem stworzenia niezależnego kraju. Krótko po tym inne części naszej planety zaczęły naśladować Amerykę i się sztucznie dzielić, tworząc kraje i wymyślając swoje, oficjalnie wyglądające zamienniki wartości rzadko występujących kamieni i metali, tworząc waluty. Aby zarządzać tymi wszystkimi nowo wydrukowanymi papierkami, rządy stworzyły banki. Bez dwóch zdań, ta inicjatywa znacznie usprawniła rozwój naszej cywilizacji.


Przechodząc do współczesności, zaraz po tym jak ilość pieniędzy przestała być oparta na odpowiedniej ilości złota, pieniądze stały się czystą abstrakcją. Religią, w którą aktualnie wierzy prawie każdy człowiek na świecie. W końcu wokół niej zorganizowaliśmy sobie całe życie: cały system kapitalistyczny, oparty jest na zysku i ciągłej konsumpcji. Jesteśmy programowani od dziecka, przez środowisko w którym się wychowujemy, a w szczególności telewizję, aby wierzyć, że pieniądze są bardzo ważne i należy je szanować, w końcu pieniądze na drzewach nie rosną i tylko ciężką pracą możesz dorobić się swojego kawałka chleba. Prawie każdy film który pochodzi z Ameryki propaguje kapitalistyczną ideologię, zaburzając nasze rozumienie, czym jest prawdziwe bogactwo, myląc je z posiadaniem pieniędzy. No i tak to się dalej kontynuuje, wszystko w pogoni za pieniędzmi, bez jakiegokolwiek względu na jakość życia, na zdrowie i szczęście ludzi.


Współcześnie używane pieniądze, oprócz środka wymiany wartości, nabyły kolejną definicję, która może zostać ujęta tym jednym słowem: dług. Pieniądze reprezentują niedostatek, niedobór (ang.: scarcity). Im czegoś jest mniej, im coś jest mniej powszechne, tym jest droższe. Im więcej problemów, nie tylko tych prawdziwych, ale tych wygenerowanych sztucznie, tym więcej pieniędzy można zarobić na ich rozwiązaniu.


​Aktualnie, 93% pieniędzy istnieje jedynie wirtualnie, na serwerach bankowych.

Od momentu, kiedy wartość pieniędzy nie jest już dłużej oparta na ilości złota, nowe pieniądze są tworzone przez banki podczas wydawania pożyczek. Ponad 90% pieniędzy na świecie, a w przypadku Polski 82%, jest kreowane przez banki, kiedy firmy i osoby prywatne dostają pożyczki. Żargon bankowy nazwał tą skrzętną procedurę systemem rezerw cząstkowych. Nowe pieniądze są wpuszczane do systemu generując niekończąca się inflację wbudowaną w cały system, okradając ludzi z wartości odłożonych pieniędzy. Co więcej, pożyczka teoretycznie powinna być spłacona z odsetkami, dodatkowymi pieniędzmi, które jeszcze nie istnieją. Pożyczka może być spłacona w całości jedynie wtedy, kiedy inne osoby również wezmą pożyczki, a nam uda się zarobić część tych nowo pożyczonych pieniędzy i dzięki temu spłacić dług.Tak naprawdę procent od pożyczki, który jest nadwyżką do spłaty, nie istnieje jeszcze w systemie, podczas gdy nowe pieniądze są pożyczane. Jest to jedna wielka gra, którą można sobie zilustrować jak grę w muzyczne krzesła, gdzie zasadami gry jest to, że ktoś musi odpaść, upaść, ogłosić bankructwo albo odebrać sobie życie, ponieważ tonie w długach i pożyczkach, których nie da się spłacić. To, że ktoś musi odpaść, jest wbudowane w kapitalistyczną grę. Pieniądze to dług, jeśli nie Twój, to kogoś innego dla banku. Tak wygląda nasz współczesny globalny system. Już niedługo będziemy patrzeć na to wszystko z niedowierzaniem, tak jak teraz patrzymy na średniowiecze, inkwizycje i palenie czarownic, razem z całym wspierającym to wszystko tłumem.


2. Przemoc strukturalnaPieniądze przerosły swoją użyteczność dawno temu, teraz są jedynie mentalną barierą blokującą dalszy rozwój naszej ludzkiej cywilizacji. Każdy, kto choć trochę orientuje się o co w tym wszystkim chodzi, dochodzi do wniosku, że coś jest nie tak. Banki prywatne tworzą nowe pieniądze z niczego, przez oferowanie pożyczek, jednak nie mogą one zbankrutować, co więcej, maklerzy pracujący dla tych banków wykupują udziały na giełdzie. Kreowanie pieniędzy z niczego i kupowanie za nie rzeczy, które są bezużyteczne dla społeczeństwa niesie ze sobą poważne konsekwencje. Na początku, giełda papierów wartościowych była przybliżeniem rozwoju gospodarczego, ale na naszym ostatnim przykładzie wykreowanej przez media pandemii, statystyki zupełnie się zmieniły. Aktualnie, amerykańska giełda papierów wartościowych jest dwa razy większa niż PKB całego kraju, pomimo drastycznego spowolnienia gospodarki. To nie pandemia wywołała załamanie gospodarki, ale korupcja systemu kapitalistycznego, która zareagowałby tak samo na jakikolwiek inny kryzys: czy to byłby kolejny zamach, albo super huragan. Załamanie gospodarki jest nieuniknione, ponieważ nie możliwy jest ciągły i nieskończony wzrost gospodarczy na ograniczonej w zasoby planecie. W reakcji na taką sytuację,


Amerykański bank centralny poprzez drukowanie pieniędzy spowodował, że giełda papierów wartościowych w kwietniu 2020 była na najwyższym poziomie od 1987 roku, pomimo tego, że 30 milionów ludzi było bezrobotnych.

Bank centralny wydrukował miliardy dolarów, które trafiły do banków i maklerów. Te pieniądze trafiły bezpośrednio na giełdę, kiedy prawdziwa gospodarka nie dostała prawie żadnej pomocy. Ten amerykański problem jest dla nas o tyle ważny, ponieważ dolar stał się globalną walutą i to, co się dzieje w Ameryce, najprawdopodobniej będzie miało miejsce w innych częściach świata. Skutki drukowania pieniędzy już odbiły się globalnie na cenach nieruchomości i na giełdzie. Banki centralne mogą wydrukować, a banki prywatne mogą pożyczać nieskończoną ilość pieniędzy, ale niewidzialna ręka rynku nie może stworzyć prawdziwego bogactwa, czyli inteligentnego zarządzania zasobami, zaspokajającymi podstawowe ludzkie potrzeby. Osoby, które posiadają dużo pieniędzy, nie tylko nie doznają negatywnych skutków spowolnienia ekonomii. Co więcej, najbogatsi ludzie w Ameryce, podczas korona-pandemii wzbogacili się średnio o 12%, kiedy 80% najbiedniejszego społeczeństwa zostało na lodzie, są pogrążeni w długach i nie mają ich jak spłacić ponieważ nie zarabiają pieniędzy. Bogatsi stają się coraz bogatsi a biedni coraz biedniejsi. To jest socjalizm dla bogatych a kapitalizm dla biednych, generujący przemoc strukturalną (ang. structural violence), będącą źródłem wszystkich współczesnych problemów społecznych.


Kolejną falą skutków pandemii i globalnych zakazów wychodzenia z domu będą samobójstwa oraz śmierć spowodowana niezdiagnozowanymi chorobami. Doprowadziliśmy się do takiej sytuacji, że jedyna wolność jaka istnieje jest zależna od ilości pieniędzy, które posiadasz.


Jesteś tak wolny, jak Twoja siła nabywcza, koniec kropka.

Prawdziwy wirus, który krąży po naszej planecie to nie koronawirus czy ptasia grypa. Prawdziwym wirusem jest system kapitalistyczny, który nie bierze absolutnie nic innego pod uwagę jak tylko zyski i ciągłą konsumpcję, generując zaburzony system wartości i niepotrzebne cierpienie ludzi.

3. Prawdziwe bogactwoJeśli nie jesteś niewolnikiem systemu kapitalistycznego, czyli masz odłożone jakieś pieniądze i nie posiadasz żadnych długów do spłacenia, to masz ogromne szczęście i szansę na wydostanie się z tej wielkiej kapitalistycznej machiny bardzo szybko. Jeśli z drugiej strony aktualnie spłacasz jakąś pożyczkę, to masz trochę większy problem, ponieważ dopóki ludzie nie zauważą, że cały system jest oparty na Twoim długu, którego spłacenie jest niemożliwe i się mu nie postawią, to będziemy dalej zniewoleni. Jeśli wystarczająco dużo osób wyrazi swój sprzeciw, to elity będą zmuszone się z nami zjednoczyć, anulować cały globalny dług i zaadaptować się do nowego systemu, co pod koniec okaże się lepsze nawet dla nich samych, ponieważ wszyscy jesteśmy od siebie zależni.


Gra monetarna i kapitalizm przyniosły nam sporo pożytecznych wynalazków, ale koszty które poniesiemy poprzez nieodpowiedzialne zużywanie zasobów naturalnych naszej planety, przez tworzenie psujących się produktów oraz koszty zniszczeń psychologicznych, ludzi którzy tak bardzo wierzą w kapitalizm i są zaplątani w system, myśląc, że muszą spłacać długi do końca życia jest bardzo duża.

Musimy się wyrwać z tej błędnej manipulacji reklam i telewizyjnej propagandy, w którą jesteśmy programowani od dziecka. Nasz system wartości jest przewrócony do góry nogami przez handel i wiarę w wartość pieniądza, który sam w sobie jest bezwartościowy. Jedyne, co nadaje mu wartość to Twoja wiara w to, że on ją ma. Kapitalizm to największa religia świata, co najgorsze jest ona autodestrukcyjna dla biorących w niej udział.


Spójrzmy sobie na nasza sytuację z innej perspektywy. Jesteśmy potomkami szympansów, które milion lat temu zeszły z drzewa. Nomadami, którzy, polując na zwierzęta, rozproszyli się po całym świecie, zaczęli uprawiać rolę i wymyślać nowe narzędzia. Postęp technologii doprowadził nas do rewolucji przemysłowej. Dzięki ropie byliśmy w stanie zapewnić sobie o wiele więcej podstawowych rzeczy do życia co spowodowało eksplozję w populacji. Obecnie, wszyscy niczym dzieci próbujemy się jakoś zorganizować na tej planecie, ale... coś nam nie wychodzi.


Musimy zmienić nasza socjologiczną strukturę organizacji społecznej, nasze podłoże, nasze środowisko, na takie, które w naturalny sposób będzie generować współpracę i współczucie, zamiast podziału i rywalizacji.

Prawdziwe bogactwo to nie są pieniądze. To nie jest własność prywatna ani majątek. To nie jest dobra inwestycja finansowa ani zwrot pieniędzy z inwestycji. Prawdziwe bogactwo jest sposobem myślenia, który zapewnia system oparty na zdrowiu i szczęściu wszystkich ludzi. Zbudowany dzięki współpracy i technologicznej obfitości, biorąc pod uwagę rozwój zrównoważony. Zapewniając dobrobyt dla każdego człowieka na Ziemi oraz bezpieczną i ekscytującej przyszłości dla kolejnych pokoleń. Można to nazwać gospodarką opartą na zasobach (ang.: Resource Based Economy), gdzie użyjemy nasz cały potencjał technologii, współpracę naukowców i inżynierów w formie Open Source, czyli we wspólnej kolaboracji, tak, aby zapewnić podstawowe rzeczy i środowiska do życia w zdrowiu i szczęściu dla wszystkich ludzi za darmo. Za darmo, ponieważ głównym założeniem gospodarki opartej na zasobach, takie podstawowe rzeczy jak dom, ubrania, jedzenie, edukacja czy bezpieczeństwo są gwarantowane dla każdego, gdyż są produkowane przez zautomatyzowane fabryki w niewyczerpanych ilościach.

Jeżeli mamy coś w dostatku, to nie musimy za to płacić. Weźmy za przykład powietrze. Powietrze generalnie jest za darmo, ponieważ mamy go pod dostatkiem więc wystarczy dla każdego, wszyscy jak jedna wielka globalna rodzina współdzielimy powietrze. Chociaż teraz bardzo modne stało się płacenie za świeże powietrze poprzez inwestowanie w odświeżacze powietrza w mieszkaniu, kiedy niedaleko Twojego mieszkania właśnie wybudowana została nowa kopalnia węgla... Tak samo można powiedzieć o wodzie: dlaczego nie mamy pitnej wody mineralnej bez chemikaliów w kranach? Ponieważ generowanie sztucznych problemów w systemie kapitalistycznym powoduje, że można na czymś zarobić.Żarówki technicznie nie mają żadnego problemu, aby świeciły przez setki lat. W pracowni Edisona nadal wiszą palące się żarówki, które nigdy nie zostały zmienione.

Kartele produkujące żarówki po cichu ustaliły, aby produkować żarówki, które psują się po 25.000 godzin, a takich przypadków są tysiące. Według mnie przykład z żarówkami najbardziej obrazuje skorumpowanie systemu kapitalistycznego. Problem planowanej żywotności jest przykładem sprzeczności kapitalizmu (ang.: the contradiction of capitalism) czyli maksymalizacji zysków, bez jakiegokolwiek względu na ludzi czy środowisko.


Czy naprawdę myślisz, że firmy i korporacje produkowałyby rzeczy, które by się nie psuły zaraz po gwarancji? Co myślisz stało by się z firmą, która postanowiła by wyprodukować najlepszy możliwy samochód, który się nie psuje? Jeśli ktokolwiek by tak robił, to by już dawno splajtował, ponieważ nie mógłby dalej sprzedawać rzeczy, których ludzie i tak by już nie potrzebowali, skoro działają. Po co w ogóle posiadać samochód? O wiele wygodniej i efektywniej jest zamówić autonomiczny samochód, przez aplikacje w stylu Uber, który zawiezie nas z miejsca na miejsce bez konieczności martwienia się o jakikolwiek aspekt, który wiąże się z posiadaniem samochodu, taki, jak ubezpieczenia czy miejsca parkingowe. Jest to zwiększona wydajność przy mniejszej ilości zużytej energii. Musimy zacząć produkować rzeczy lokalnie, zużywając jak najmniej energii na transport.


Czy to ma jakikolwiek logiczny sens, aby sprowadzać borówki z Peru? Może to ma sens ekonomiczny, bo jest taniej, ale dług w naturze, który poniesiemy za nieinteligentne zarządzanie naszymi zasobami będziemy spłacać przez lata.

System kapitalistyczny to nie ekonomia. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co to słowo właściwie oznacza? Ekonomicznie, to robienie czegoś wydajniej. Kapitalizm to anty-ekonomia. To co potrzebujemy to nie inflacja, a deflacja. Potrzebujemy więcej za mniej, a nie mniej za więcej. Deflacja wspiera siłę nabywczą ludzi a inflacja wspiera moc korporacji. Deflacja oznacza zmniejszenie cen, często przez zwiększenie produktywności. Tworzenie większej liczby rzeczy z mniejszym nakładem energii. Ten trend nazywa się efemeralizcją. Jest to zależność, która uratuje nas ze współczesnego szamba. Zasada efemeralizcji, stworzona przez R. Buckminster Fullera tłumaczy eksponencjalną naturę postępu technologicznego, czyli robienia więcej za mniej, tworzenie większej ilości z mniejszym wkładem energii. Na przykład:


moc obliczeniowa wszystkich komputerów znajdujących się w rakiecie Apollo 11, która doleciała na księżyc i spowrotem jest mniejsza, niż moc obliczeniowa procesorów w Twoim telefonie.


Efemeralizacja jest najpotężniejszą siłą pozwalającą na eksponencjalny rozwój naszej technologii i żaden rząd, bank ani korporacja nie jest w stanie tego zatrzymać. Oczywiście pojawią się próby zatrzymania rozwoju przez wymyślanie nowych praw i zasad, ograniczających postęp technologii, ale tak jak pokazała nam historia, osoby przy władzy i tak będą zmuszone ulec i się poddać. Nie wygrają z prawdą nauki i eksponencjalnym rozkwitem technologii.


Nigdy nie było konieczne, aby kupować nowe żarówki, posiadać ciągle psujący się samochód, który jest jedynie napędzany toksynami zatruwającymi powietrze. którym przecież oddychamy, albo posiadać telefon, w którym, kiedy zepsuje się mała część, zamiast wyrzucić stary i kupić nowy, wystarczy ją wymienić. A co powiesz na to, gdyby okazało się nagle, że coś tak prostego jak post, czyli nie jedzenie niczego przez tydzień lub dwa, kilka razy w roku, stałoby się najefektywniejszą strategią zapobiegawczą przed najbardziej powszechnymi i przewlekłymi chorobami metabolicznymi takimi jak cukrzyca, nowotwór czy Alzheimer? Czy naprawdę myślisz, że taka darmowa terapia (ba, nawet lepiej niż darmowa, bo zaoszczędziłbyś dwa tygodnie kupowania jedzenia:), nie byłaby najbardziej "uciszaną" terapią w historii karteli farmaceutycznych, które straciłyby miliardy dolarów na zdrowiu ludzi? Czy naprawdę myślisz, że chodzi im o zdrowie i szczęście ludzi, a nie o zyski? Zastanów się poważnie, ponieważ tu chodzi o Twoje zdrowie i życie oraz o życie tych, na których najbardziej Ci zależy. Dlatego teraz pytanie brzmi:


Czy jest to możliwe, aby stworzyć nowy system oparty na inteligentnym zarządzaniu zasobami Ziemi, z których dzięki globalnej współpracy naukowców i inżynierów, w zrównoważony sposób możemy stworzyć zautomatyzowane fabryki, zapewniające wszystkie podstawowe, potrzebne do życia w zdrowiu i szczęściu narzędzia i środowiska za darmo?

Czy to jest możliwe? Absolutnie TAK! Od wielu lat mamy możliwość stworzenia takiego systemu, a kluczowymi pojęciami są globalna współpraca i automatyzacja. Dzięki automatyzacji ludzie nie muszą marnować swojego życia na wypełnianie dziury w firmie lub korporacji. Współpraca jest również kluczowym elementem, ponieważ wszyscy jesteśmy od siebie zależni. Tworzymy jedną wielką strukturę społeczną. Gospodarka oparta na zasobach generuje prawdziwą wolność, dzięki czemu możemy zaangażować swoją wyjątkowość i unikalność w kreatywny sposób, odwdzięczając się za dobro, którym zostaliśmy obdarowani od urodzenia za bycie człowiekiem. Każdy chętnie będzie chciał mieć swój wkład w utrzymywanie systemu, który generuje zdrowie i szczęście wszystkich ludzi. Sam odpowiedz sobie na pytanie, czy nie chciałbyś być częścią takiego społeczeństwa? Czy nie chciałbyś mieć swojego wkładu w to, aby utrzymywać taki system?

Z pewnością, jest to największy logistyczny projekt w dziejach ludzkości, ale jest on zdecydowanie warty tego, co nas czeka. Powiedziałbym nawet, że jest to jedyne wyjście ze współczesnego szaleństwa. Teraz najważniejsze jest, abyś zauważył sprzeczność kapitalizmu który doprowadza 80% obywateli świata do ruiny. To, co możesz zrobić, to bycie świadomym korupcji systemu opartego za zysku i ciągłej konsumpcji, oraz posiadanie wizji tego, jak chcemy aby wyglądała nasza rzeczywistość. To nie jest jakaś alternatywa ani utopia, ale konieczność, jeśli mamy zamiar rozwinąć skrzydła na taj planecie i wyruszać na odkrywanie nowych światów w ogromie kosmosu, zamiast letargicznych prób utrzymania się przy życiu pogrążonego w strachu i wymyślonym długu. Potrzebujemy odnowy jedności którą jesteśMY.


Prawdziwa rewolucja jest rewolucją wartości, która zaczyna się w Tobie.

Rewolucja, która zaczyna się na poziomie Twojej unikalnej jednostki. Która rozpozna naszą uniwersalną jedność świadomości i to, że to, co robisz dla innych, tak naprawdę robisz samemu sobie. Uważam, że aby zapoczątkować tą transformację systemu, opartą na zdrowiu i szczęściu ludzi, nie możemy dłużej wspierać układu nerwowego systemu kapitalistycznego, czyli banków i karteli finansowych.


4. Kryptowaluty

Na szczęście, jako strategia przejściowa z kapitalizmu na bezpieniężny system oparty na zasobach, przychodzi nam z pomocą najnowsza technologia XXI wieku, czyli kryptowaluty. Kryptowaluty to po prostu elektroniczny system wymiany wartości bezpośrednio od nadawcy do odbiorcy. Ponieważ kryptowaluty są oparte na technologii blockchain, wymiana wartości nie wymaga pośredników, takich jak banki. Kiedy wpłacasz fizyczne pieniądze do banku przestajesz być ich właścicielem, a zamiast Ciebie bank teraz zarządza tymi pieniędzmi. W przypadku zdecentralizowanych kryptowalut, takich jak bitcoin, to ty po zakupie bitcoina masz dostęp do swoich unikalnych prywatnych kluczy, na których zapisana jest Twoja wartość bitcoina. Możesz ją przechowywać w wirtualnych portfelach, albo na fizycznych crypto portfelach, przypominających pendrive, które nie wymagają żadnego dostępu do internetu. W tym momencie to Ty jesteś własnym bankiem i jesteś w 100% odpowiedzialny za swoje klucze. Jeśli je zgubisz, albo wyślesz kryptowaluty na zły adres, nie zadzwonisz do centrum pomocy. Ta informacja zostanie utracona na zawsze. Mam nadzieję, że jesteś na tyle dojrzały, aby wziąć odpowiedzialność za swoje bitcoiny. ;)


Ale czym jest ta technologia blockchain, na której oparty jest bitcoin i wszystkie inne kryptowaluty? Technologię blockchain można sobie wyobrazić jak łańcuch bloków, które zawierają informacje. Najważniejszą zaletą używania technologii blockchain jest to, że jeśli pewna informacja została zapisana na łańcuchu bloków, jest ona niemożliwa do zmiany. To znaczy, że nie możliwa jest nagła inflacja, albo zmiana jakiegoś z parametrów danej kryptowaluty, ponieważ algorytmy i mechanizmy na których opierają się dane kryptowaluty, zostały ustalone na samym początku. Są one opisane i dostępne dla każdego zainteresowanego daną kryptowalutą w postaci pliku PDF o nazwie "white paper". Generalny mechanism funkcjonowania kryptowalut polega na tym, że informacje zapisywane są na blokach. Każdy blok zawiera 3 główne informacje, dane, hash, i hash wcześniejszego bloku. Dane zawierają rodzaj używanej technologii blockchain. a hash to w skrócie unikalny numer seryjny, albo odcisk palca danego bloku, który w prosty sposób może zostać rozpoznany przez algorytm.


Najprostszy przykład to stworzony w 2009 roku Bitcoin, w którym każda transakcja zawiera proste informacje nadawcy, odbiorcy i ilości Bitcoinów. Każdy nowy użytkownik podczas kupowania bitcoinów dostaje swój prywatny blok, który zawiera hash z informacjami o danym bloku. Jakakolwiek próba zmiany informacji zapisanych na bloku spowoduje zmianę hashu, przez co bitcoiny stracą swoją wartość. Trzecia zapisana informacja to hash z poprzedniego bloku, od którego dostało się bitcoiny. Informacje na temat poprzedniego bloku generują łańcuch bloków, od nadawców do odbiorców. Dzięki temu, że każdy hash musi się zgadzać z poprzednim, technologia blockchain jest bezpieczna, ponieważ jest to praktycznie niemożliwe, aby zmienić informacje zapisane na bloku tak, aby hash zgadzał się z wszystkimi innymi poprzednimi transakcjami.

Aby zapobiec atakom hakerskim dla technologii blockchain został zaprogramowany protokół nazywany dowodem działania (ang.: proof of work). Jest to mechanizm, który spowalnia tworzenie się nowych bloków. W przypadku bitcoina, obliczenie transakcji nowego bloku zajmuje około 10 min, dodając nowo utworzony blok do łańcucha. Ten mechanizm bezpieczeństwa praktycznie uniemożliwia zmianę informacji na bloku. Bezpieczeństwo kryptowalut opiera się na ciągłym, nieprzerwanym łańcuchu używanych hashów i dowodom działania.


Co dodatkowo zabezpiecza kryptowaluty? To ich zdecentralizowana natura operacyjna. Zamiast posiadania jednostki centralnej, takiej jak banki, kryptowaluty używają sieci pear to pear, co oznacza, że informacja na temat transakcji jest jedynie przeprowadzona od nadawcy do odbiorcy, bez pośredników. Kiedy ktoś dołącza do sieci, dostaje swój unikalny łańcuch blockchain, który jest weryfikowany przez wszystkie poprzednie łańcuchy. Blok, który został zmieniony przez hakerów zostanie odrzucony, ponieważ nie będzie się zgadzać z pozostałymi blokami. Jest to bezpieczeństwo wbudowane w system.


Oczywiście banki i rządy będą chciały i już wprowadzają swoje centralne kryptowaluty, takie jak CBDC w przypadku Ameryki oraz wirtualny Yuan w Chinach, którego testy już są przeprowadzane w praktyce. W przeciwieństwie do tego, jak to się dzieje z każdą innowacją, bitcoin jest o tyle unikalny, że mimo tego, że powstały tysiące innych kryptowalut, to jego algorytm został od podstaw stworzony bez jakiejkolwiek chęci zarobienia na nim pieniędzy. W początkowym stadium rozwoju bitcoina nie istniała grupa bogatych inwestorów, którzy chcieli na nim zarobić i inwestowali grube miliony.


Bitcoin został stworzony z czystej eksperymentalnej ciekawości przez osobę lub grupę osób, które nazwały się Satoshi Nakamoto,

ale ponieważ ta osoba pozostała anonimowa, nie otrzymała nagrody nobla z ekonomii. ;) Rynek kryptowalut jest dopiero w stadium początkowym, dlatego widzimy tak znaczne skoki w cenie. Od kilkuset dolarów za jednego bitcoina w przez pierwsze kilka lat, aż po niecałe 20 tys. dolarów w 2017 roku. Aktualnie jeden bitcoin jest wart około 10 tys dolarów, ale z jego ograniczoną ilością 21 milionów, okazuje się, że jest to prawdopodobnie najrzadziej występujący i najbardziej unikalny praktyczny system wymiany wartości, a jego cena przez najbliższe lata będzie tylko wzrastać eksponencjalnie, kiedy coraz więcej ludzi uświadomi sobie hipokryzję i oszustwa karteli finansowych, szukając alternatyw. Im więcej osób będzie używać bitcoina tym będzie on bardziej stabilny i jego cena wzrośnie.

Technologia blockchain nie jest jedynie używana do wymiany wartości, ale również wykorzystuje się ją do zapisywania innych informacji, których nikt nie może zmienić i które jednocześnie są jedynie dostępne osobom, które je stworzyły, jak na przykład dokumentacje medyczne czy różnego rodzaju kontrakty nazywane "smart contracts", a teraz powstaje nowy internet Web 3.0, który oparty jest na zdecentralizowanym systemie IPFS, w skrócie InterPlanetary File System, jako zamiennik naszego starego internetu z Web 2.0 czyli HTTPS, w którym nikt nie będzie mógł się sprzeczać o prawa autorskie, ponieważ informacja raz zapisana na blockchainie, nigdy nie przepadnie i nie zostanie zmieniona. To znacznie usprawni wszystkie współczesne problemy dotyczące własności i zabezpiecza przed jakimikolwiek oszustwami.


Może zdarzyło Ci się powiedzieć, że lubisz jakiś produkt, albo co najlepsze, tylko sobie pomyślałeś, że czegoś potrzebujesz, aż tu nagle pojawiła Ci się reklama dokładnie tego, o czym myślałeś?

Twoje dane we współczesnym internecie są zbierane przez każdą stronę, używającą cookies i innych zmyślnych technik, a później są sprzedawane po to, abyś mógł zostać zbombardowany tak dopasowanymi do Ciebie reklamami, abyś nie mógł się im oprzeć. Tak wygląda kapitalizm w praktyce. Prawdziwym rozwiązaniem jest zdecentralizowana i anonimowa WEB 3.0 na IPFS, ale zanim będziemy jej używać, musimy przebrnąć przez centralne serwery i algorytmy korporacji takich jak Microsoft, Facebook czy Google, które zbierają każde użyteczne dla nich informacje wykorzystując je dzięki sztucznej inteligencji, abyś Ty spędził na ich platformach jak najwięcej czasu i uwagi, kupując rzeczy z reklam, które Ci wyświetlają.


Oto lista kilku rzeczy, które możesz i powinieneś zrobić:

  • przestać używać przeglądarki Chrome, ponieważ pochodzi ona od Google i zbiera wszystko, co w nią wpisujesz. Według mnie aktualnie najlepszą alternatywą jest Opera, która ma wbudowany darmowy VPN i blokowanie reklam.

  • Następnie zamiast używać wyszukiwarki Google używaj wyszukiwarki Duckduckgo.

  • Oczywiście maile Googla i Microsoftu są w 100% skanowane przez algorytmy zbierające Twoje dane, a aktualnie najbezpieczniejszy, zaszyfrowany e-mail, który jest dostępny przez Szwajcarską platformę Protonmail, którą polecam używać do wysyłania wszystkich poufnych danych.

  • Musisz również uważać na klawiaturę, której używasz na telefonie. Jeśli używasz klawiatury Googla czy Swifta, to zbierają one wszystko co na nich wpisujesz. Nie bez powodu, aby ich używać, wymagane jest zezwolenie dostępu do internetu. Po co klawiaturze potrzebny jest stały dostęp do internetu? Osobiście używam klawiatury Typewise, która połączenia z internetem nie wymaga.

  • Istnieją również alternatywy dla Youtube, takie jak D.tube, czyli zdecentralizowany Youtube i alternatywy dla Facebooka czy Instagrama takie jak Vid, w których 90% zysków wraca do twórców, w postaci kryptowalut.Coś mi się wydaje, że te zdecentralizowane aplikacje, nazwane "D.Apps", staną się globalnym trendem, kiedy ich potencjał zostanie zauważony.W tym momencie Szwajcaria jest pionierem tego typu innowacji i tak, jak podczas wojny skupowała tony złota, przez co stała się jednym z najbogatszych krajów świata, tak teraz skupuje kryptowaluty, w tym głównie bitcoina. Nic w tym dziwnego, że to właśnie tam powstają najlepsze aplikacje, dzięki którym również i my jesteśmy w stanie wyrwać się z błędnego koła karteli bankowych i przejąć kontrolę nad naszymi pieniędzmi.


Aktualnie, najlepsza aplikacja, która oczywiście pochodzi ze Szwajcarii, oferująca bezpieczny zakup i płacenie kryptowalutami nazywa się crypto.com. Przez to, że rynek kryptowalut jest dopiero w stadium początkowym, crypto.com gwarantuje niespotykane, we współczesnych praktykach bankowych oferty, takie jak gwarantowany 18 procentowy zwrot z 3-miesięcznej inwestycji, albo karty kredytowe VISA, którymi możesz płacić kryptowalutami na całym świecie. Dodatkowo otrzymujesz zwrot nawet do 5% wydanych pieniędzy. Coraz więcej stron internetowych, takich jak np.: unstopabledomains.com przyjmuje płatności przez aplikację crypto.com.5. GAME OVER - upadek piramidy globalnych zasobów i wartości.


Jeśli pytasz jak to jest możliwe, że taka jedna aplikacja może oferować tak niespotykane zwroty, to musimy spojrzeć na naszą globalną sytuację finansową i potencjał do wzrostu kryptowalut. Ta ostatnia grafika idealnie demonstruje ten punkt, gdzie każdy kwadracik reprezentuje 100 miliardów dolarów. Na początku mamy srebro, które jest najmniejszym rynkiem wartym uwagi, z 43 miliardami dolarów, czyli nawet nie jednym kwadracikiem. Zaraz po srebrze mamy nasze kryptowaluty zbudowane z dwóch i pół kwadracika, czyli około 244 miliardów dolarów. Następnie mamy wydatki na wojsko i militaria z budżetem 1,7 tryliona dolarów. W kolejce jest amerykański deficyt budżetowy ze skromnym 3,8 tryliona dolarów. Teraz dopiero zaczyna się ciekawie, gdzie fizyczne, wydrukowane waluty całego świata mają łączną wartość 6,6 tryliona dolarów. Następnie mamy bilans amerykańskiej rezerwy federalnej, określonej na ponad 7 trylionów dolarów, z czego 40% zostało dodane tylko od początku 2020 roku. Później przechodzimy do naszych ukochanych 2095 miliarderów i właścicieli globalnych korporacji, których wspólne pieniądze akumulują 8 trylionów dolarów. Tak! 2095 osób, wspólnie posiadających 8 trylionów dolarów. 14% więcej niż rezerwa federalna i 21% więcej niż całkowita wartość fizycznych pieniędzy. Następnie mamy nasze dobre, sprawdzone złoto z niecałymi 11 trylionami dolarów. Następnie mamy wartość giełdy papierów wartościowych włącznie z największymi korporacjami, które wynoszą niecałe 90 trylionów dolarów. W kolei jest globalna ilość pieniędzy stworzonych przez kartele bankowe podczas pożyczek, która wynosi 95,7 tryliona dolarów, włącznie z pieniędzmi fizycznymi, stanowiącymi jedynie 7% wszystkich pieniędzy, a 93% pieniędzy, tak jak już wspomniałem, istnieje jedynie na serwerach bankowych.


Teraz zaczyna się coraz ciekawiej, ponieważ w kolejności usadowił się globalny dług, z 253 trylionami dolarów, co stanowi 322% globalnego PKB. Pomyślałbyś, że dochodzimy do końca piramidy finansowej, która i tak już wydaje się absurdalna, ale zapnijcie pasy, ponieważ teraz wkraczamy w globalną wartość nieruchomości, określoną na 280 trylionów dolarów, z czego 44% wartości jest podzielone na Amerykę i Europę. Następnie globalne bogactwo jest określone na 360 trylionów dolarów, z czego liderem są Ameryka i Chiny. Większość tego bogactwa to nieruchomości. No i już dochodzimy do końcówki piramidy finansowej, gdzie najwięcej wartości znajduje się w czymś, o czym prawie nikt nie słyszał, czyli instrumentach pochodnych, albo derywaty, których wartość została określona od 558 trylionów aż po 1000 trylionów, czyli kwadrylion dolarów. Zaliczają się do nich kontrakty terminowe, opcje, swapy czy warranty, używane przez Wall Street. Każdy kapitał ma swój instrument pochodny. Jest to finansowa broń masowego rażenia, i to nie są moje słowa, tylko słowa Warrena Buffetta z 2002 roku.


Czy ten kapitalistyczny system został stworzony po to, aby służyć wszystkim ludziom na Ziemi, bez wyjątku? Czy naprawdę myślisz, że nie mamy pieniędzy, aby zapewnić, mieszkania, ubrania, czystą wodę, zdrowe jedzenie, edukację i bezpieczeństwo dla każdej osoby na Ziemi?Problem nie leży w tym, że nie mamy pieniędzy, tylko w inteligentnym zarządzaniu zasobami naszej planety.

Te wszystkie pieniądze i cały dług, są jak jeden wielki domek z kart, który w każdej chwili się załamie. Proszę zwrócić uwagę na to, co się dzieje z walutami takich krajów jak Lebanon, Zimbabwe, Argentina, Ukraina, Indonezja, Turcja, Nigeria, Kazachstan, Angola, Sudan, Egipt czy Uzbekistan. Wszystkie te kraje, porównując do dolara, straciły 50% wartości swoich walut, a to dopiero początek. Już niedługo jedyne, co pozostanie to fizyczne pieniądze, złoto, srebro i zdecentralizowane kryptowaluty, ponieważ reszta jest jedynie wielkim złudzeniem.


Tak jak złoto i srebro są niepraktyczne, ciężkie do kupienia i często oszukane, jak w przypadku chińskich podrobionych miedzianych sztabek pokrytych cienką folią ze złota o teoretycznej wartości 4 miliardów dolarów, a fizyczne pieniądze można zawsze dodrukować, tak z pomocą przychodzi nam technologia blockchain i zdecentralizowane kryptowaluty.


Jeśli przestaniemy wspierać ten chory system finansowy i przestaniemy wierzyć w zaburzony kapitalistyczny system wartości, materializm i konsumpcjonizm, to tylko wtedy będziemy w stanie wprowadzić zrównoważony, zautomatyzowany system oparty na inteligentnym zarządzaniu naszymi globalnymi zasobami, tak abyśmy wszyscy mogli korzystać z dobra, które zapewnia nam nasza planeta.


System kapitalistyczny opiera się na Twojej wierze w wartość pieniędzy. Jeśli przestaniesz w nie wierzyć to system upadnie, i będziemy w stanie wprowadzić nowy system oparty na dobrobycie ludzi, bez wojen i niepotrzebnego cierpienia ludzkiego.


Droga do wolności jest tu i teraz, jedyne co musimy zrobić to porzucenie przestarzałych wierzeń, mając ciągle na myśli to, że w każdym momencie tworzymy nową rzeczywistość, opartą na zdrowiu i szczęściu wszystkich ludzi, zamiast na zysku jednostki czy korporacji. Moment rozpoznania jedności, którą jesteśmy, jest momentem transformacji umysłu.


Zachodząca zmiana postrzegania rzeczywistości i rozszerzenie tego kim Ty naprawdę jesteś, z osobowości i małej, nieznaczącej jednostki, małego śmiertelnego ego, do uniwersalnej nieskończonej jedności świadomości, którą tak naprawdę zawsze i od zawsze jesteś, byłeś i będziesz, jest najpotężniejszą zmianą, którą możesz zauważyć w tym momencie i którą równocześnie jest cały wszechświat.
Jedynie z tej perspektywy generowana jest absolutna odpowiedzialność z wszystko, co się dzieje. Generowana jest wolność wyboru, ponieważ uświadamiasz sobie, że to, co robisz w tu i teraz, jest równocześnie tym co od zawsze robi cały wszechświat.

Droga do wolności nie będzie prosta, i w etapie przejściowym będzie wymagać wprowadzania bezwarunkowego dochodu podstawowego (ang.: Universal Basic Income), w tym samym czasie, kiedy firmy i fabryki, będą zwalniać tysiące pracowników, ponieważ automatyzacja jest tańsza i wydajniejsza. UBI nie jest rozwiązaniem, ale strategią przejściową do gospodarki bez potrzeby używania pieniędzy.


Wydaje mi się, że dzięki takim aplikacjom jak crypto.com, jesteśmy w stanie w praktyce wykorzystać potencjał kryptowalut i tego, dla czego zostały stworzone. Jestem całkiem przekonany, że są one idealnym przejściowym rozwiązaniem, które doprowadzi nas do systemu, w którym nie będziemy musieli już nigdy więcej używać pieniędzy, jeśli tego nie chcemy. Kryptowaluty, a w szczególności bitcoin, poprzez swoją zaprogramowaną rzadkość występowania, (ponieważ może ich jedynie istnieć 21 milionów) i praktyczną formę płatności, będą w przyszłości jedynie przydatne jeśli będziemy chcieli doświadczyć czegoś, co jest naturalnie ograniczone przez liczbę możliwych miejsc, jak np.: wejścia na Mt. Everest albo loty na Marsa. Takie ekstremalne i naturalnie ograniczone dostępnością atrakcje czy produkty będą miały swoją wartość w bitcoinach, natomiast wszystkie podstawowe potrzebne do życia w zdrowiu i szczęściu rzeczy będą dostępne w obfitości za darmo, dzięki automatyzacji.


Jeśli dalej tutaj jesteś i mnie jeszcze oglądasz, to chciałem Ci powiedzieć, że jesteś jedną z tych osób, które naprawdę widzą, że coś jest nie tak i szukają możliwych rozwiązań, jesteś tą z osób które są zmianą, którą chcą widzieć na świecie, to właśnie dzięki takim osobom jak Ty, pozytywna wizja przyszłości jest jeszcze możliwa. Chciałem Ci za to niezmiernie podziękować i jednocześnie mam dla Ciebie niespodziankę. Jeśli chciałbyś stać się częścią tej rewolucji finansowej, która doprowadzi nas do transformacji systemu, jeśli chciałbyś przestać wspierać układ nerwowy systemu kapitalistycznego to możemy to teraz zrobić razem inwestując w kryptowaluty poprzez crypto.com, które oferuje darmowe 25 USD, każdej nowej osobie, która dołączy do krypto społeczności i kupi kryptowaluty, używając kodu referencyjnego. Kiedy użyjesz ten kod, i Ty i ja dostaniemy po 25 USD, a później sam będziesz mieć taki kod, który możesz wpisać w ten PDF i przesłać swoim znajomym.W naszym "Praktycznym poradniku kryptowalut" znajduje się instrukcja, jak krok po kroku, bezpiecznie kupić kryptowaluty po raz pierwszy. Tak naprawdę nie interesuje mnie czy kupisz kryptowaluty przez crypto.com, czy przez jakąś inną aplikację, ale w tym przypadku bitcoin jest pierwszą kryptowalutą, a crypto.com jest pierwszym bezpiecznym i globalnym rozwiązaniem na kupienie, przechowywanie i praktyczne płacenie w kryptowalutach.


Także pobierz crypto.com, kup kryptowaluty, zabezpiecz swoje prywatne klucze na crypto portfelu i zapnij mocno pasy, ponieważ jesteśmy na szczycie, bardzo stromej i niebezpiecznej kolejki górskiej, z której jedyny ratunek to dramatyczny spadek w dół i kolizja z naszą ignorancją.


Mam nadzieję, że ten materiał spowoduje, że zaczniemy zadawać lepsze pytania. Zdaję sobie sprawę, że te informacje mogą być kontrowersyjne, dla tych bardziej tradycyjnie zorientowanych jednostek i jestem otwarty na konstruktywny krytycyzm.
Źródła:

 


James Gilligan - Preventing ViolenceSam Harris - Waking Up


R. Buckminster Fuller - Operating Manual for Spaceship EarthAldous Huxley - Brave new World


Peter Diamandis - Abundance


Zapraszamy również do zapoznania się z naszą kolekcją filmów dokumentalnych:


"I am simply spreading this important information, which I believe is the foundation that will provide sane society, manifesting itself as healthy, happy human beings that are living together in unity and abundance in here and now.

Restoring Oneself from the matrix of a form into being one with everyone and everything else, with our planet and the universe" ~ Simon James


I hope You resonate with this message, and if You would like to help us spread this information further, just share it with anyone You think will benefit!

1407 wyświetleń2 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page