Game Over | Transformacja systemu: przez kryptowaluty po bezpieniężny system oparty na zasobach

Aktualizacja: maj 2

Oglądaj na d.tube


Oglądaj alternatywnie na youtube:

Pobierz film!


Słuchaj na:

PodBean

Spotify

Pobierz audio w mp3
Pobierz nasz PDF: Praktyczny Poradnik Kryptowalut, zawierający instrukcje krok po kroku, jak bezpiecznie kupić kryptowaluty po raz pierwszy. Najnowsze wydanie naszego poradnika możesz znaleźć na samym dole naszej witryny lub poprzez zapis do newslettera!


Witaj!

W dzisiejszym artykule zagłębimy się w temat, który nie jest bezpośrednio powiązany ze zdrowiem naszego ciała, ale operuje na poziomie zdrowia psychicznego naszego umysłu chodzi o pieniądze.


Mam zamiar wytłumaczyć, jak tworzenie pieniędzy przez kartele finansowe utrzymuje społeczeństwo w niewoli poprzez ciągłe spłacanie niekończącego się długu. Opowiem również o alternatywie, która zamienia się w rewolucję finansową, pozwalającą na to, abyś stał się własnym, niezależnym bankiem – są to kryptowaluty. Na koniec przedstawię, jak według mnie będzie wyglądać przyszłość pi​​eniędzy oraz do czego to wszystko nas doprowadzi. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak zostałeś oszukany przez bank oraz co możesz zrobić, aby zachować wartość swoich pieniędzy zanim będzie za późno, to gorąco zapraszam do oglądania i jednocześnie witam w REON, w miejscu odnowy twojego ciała i umysłu.


Proszę, zdaję sobie sprawę z tego, że dla niektórych jest coraz trudniej, aby poświęcić 40 min uwagi bez bycia zdekoncentrowanym, ale chciałem Ci powiedzieć, że to teraz od Ciebie zależy nasza przyszłość i jeśli chciałbyś dowiedzieć się co możesz zrobić, polecałbym obejrzeć ten materiał do końca.


W skrócie: 1. Podstawowa przyczyna generująca zaburzony system wartości.

2. Przemoc strukturalna.

3. Prawdziwe bogactwo.

4. Kryptowaluty.

5. GAME OVER - upadek piramidy globalnych zasobów i wartości.


1. Podstawowa przyczyna generująca zaburzony system wartości.


Bardzo ciekawe jest to, że cały system edukacyjny oparty jest na wychowaniu posłusznego, patriotycznego obywatela, który po wielu latach uczenia się tysięcy zasad i regułek, z których i tak prawie nic nie zapamięta, będzie mógł dołączyć do grona robotników i pracowników korporacji by zarabiać.. PIENIĄDZE. Jeżeli jednym z głównych celów pracy jest zarabianie pieniędzy, to dlaczego nikt nie uczył nas w szkole, jak zarabiać pieniądze bezpośrednio, nie wspominając o tym czym są, dlaczego ich używamy, skąd się wzięły i czy ich używanie jest jeszcze w ogóle konieczne. Jedną z większych obaw rządzących elit jest to, że gdyby ludzie zrozumieli jak bardzo są oszukiwani przez kartele finansowe i korporacje, nigdy by się nie zgodzili na takie traktowanie. Finansowy domek z kart zbliża się do swoich limitów i teraz jest tylko kwestią czasu, kiedy cały system monetarny się załamie.


Zacznijmy jednak od początku. Dlaczego w ogóle używamy pieniędzy? Pieniądze, albo niezależny sposób wymiany wartości, są jednym z najlepszych i najbardziej praktycznych wynalazków człowieka. Dzięki używaniu pieniędzy nie musieliśmy wymieniać się produktami bezpośrednio, albo szukać pośredników którzy byliby chętni wymienić się za produkty których akurat nie mamy dla osoby od której coś chcemy, ale zaczęliśmy używać rzadko spotykane kamienie czy metale, takie jak złoto i srebro, którym nadaliśmy sztuczną, ogólnie przyjętą wartość. Ponieważ złoto jest relatywnie rzadko występującym metalem na naszej planecie, oraz wygląda bardzo interesująco dla ludzkiego oka, zostało ono popularnie przyjęte jako główny środek wymiany wartości w społeczeństwie. Złoto jest jednak niepraktyczne, jest ciężkie i zajmuje sporo miejsca. Niedługo później zaczęło ono być reprezentowane przez kolorowe i oficjalnie wyglądające papierki, po tym jak obszar kawałka ziemi, który teraz nazywa się Ameryką, wymyślił sobie niepodległość, czyli psychologiczne ograniczenie danego terytorium naszej planety pod pretekstem stworzenia niezależnego kraju. Krótko po tym inne części naszej planety zaczęły naśladować Amerykę i się sztucznie dzielić, tworząc kraje i wymyślając swoje, oficjalnie wyglądające zamienniki wartości rzadko występujących kamieni i metali, tworząc waluty. Aby zarządzać tymi wszystkimi nowo wydrukowanymi papierkami, rządy stworzyły banki. Bez dwóch zdań, ta inicjatywa znacznie usprawniła rozwój naszej cywilizacji.


Przechodząc do współczesności, zaraz po tym jak ilość pieniędzy przestała być oparta na odpowiedniej ilości złota, pieniądze stały się czystą abstrakcją. Religią, w którą aktualnie wierzy prawie każdy człowiek na świecie. W końcu wokół niej zorganizowaliśmy sobie całe życie: cały system kapitalistyczny, oparty jest na zysku i ciągłej konsumpcji. Jesteśmy programowani od dziecka, przez środowisko w którym się wychowujemy, a w szczególności telewizję, aby wierzyć, że pieniądze są bardzo ważne i należy je szanować, w końcu pieniądze na drzewach nie rosną i tylko ciężką pracą możesz dorobić się swojego kawałka chleba. Prawie każdy film który pochodzi z Ameryki propaguje kapitalistyczną ideologię, zaburzając nasze rozumienie, czym jest prawdziwe bogactwo, myląc je z posiadaniem pieniędzy. No i tak to się dalej kontynuuje, wszystko w pogoni za pieniędzmi, bez jakiegokolwiek względu na jakość życia, na zdrowie i szczęście ludzi.


Współcześnie używane pieniądze, oprócz środka wymiany wartości, nabyły kolejną definicję, która może zostać ujęta tym jednym słowem: dług. Pieniądze reprezentują niedostatek, niedobór (ang.: scarcity). Im czegoś jest mniej, im coś jest mniej powszechne, tym jest droższe. Im więcej problemów, nie tylko tych prawdziwych, ale tych wygenerowanych sztucznie, tym więcej pieniędzy można zarobić na ich rozwiązaniu.


​Aktualnie, 93% pieniędzy istnieje jedynie wirtualnie, na serwerach bankowych.

Od momentu, kiedy wartość pieniędzy nie jest już dłużej oparta na ilości złota, nowe pieniądze są tworzone przez banki podczas wydawania pożyczek. Ponad 90% pieniędzy na świecie, a w przypadku Polski 82%, jest kreowane przez banki, kiedy firmy i osoby prywatne dostają pożyczki. Żargon bankowy nazwał tą skrzętną procedurę systemem rezerw cząstkowych. Nowe pieniądze są wpuszczane do systemu generując niekończąca się inflację wbudowaną w cały system, okradając ludzi z wartości odłożonych pieniędzy. Co więcej, pożyczka teoretycznie powinna być spłacona z odsetkami, dodatkowymi pieniędzmi, które jeszcze nie istnieją. Pożyczka może być spłacona w całości jedynie wtedy, kiedy inne osoby również wezmą pożyczki, a nam uda się zarobić część tych nowo pożyczonych pieniędzy i dzięki temu spłacić dług.Tak naprawdę procent od pożyczki, który jest nadwyżką do spłaty, nie istnieje jeszcze w systemie, podczas gdy nowe pieniądze są pożyczane. Jest to jedna wielka gra, którą można sobie zilustrować jak grę w muzyczne krzesła, gdzie zasadami gry jest to, że ktoś musi odpaść, upaść, ogłosić bankructwo albo odebrać sobie życie, ponieważ tonie w długach i pożyczkach, których nie da się spłacić. To, że ktoś musi odpaść, jest wbudowane w kapitalistyczną grę. Pieniądze to dług, jeśli nie Twój, to kogoś innego dla banku. Tak wygląda nasz współczesny globalny system. Już niedługo będziemy patrzeć na to wszystko z niedowierzaniem, tak jak teraz patrzymy na średniowiecze, inkwizycje i palenie czarownic, razem z całym wspierającym to wszystko tłumem.


2. Przemoc strukturalnaPieniądze przerosły swoją użyteczność dawno temu, teraz są jedynie mentalną barierą blokującą dalszy rozwój naszej ludzkiej cywilizacji. Każdy, kto choć trochę orientuje się o co w tym wszystkim chodzi, dochodzi do wniosku, że coś jest nie tak. Banki prywatne tworzą nowe pieniądze z niczego, przez oferowanie pożyczek, jednak nie mogą one zbankrutować, co więcej, maklerzy pracujący dla tych banków wykupują udziały na giełdzie. Kreowanie pieniędzy z niczego i kupowanie za nie rzeczy, które są bezużyteczne dla społeczeństwa niesie ze sobą poważne konsekwencje. Na początku, giełda papierów wartościowych była przybliżeniem rozwoju gospodarczego, ale na naszym ostatnim przykładzie wykreowanej przez media pandemii, statystyki zupełnie się zmieniły. Aktualnie, amerykańska giełda papierów wartościowych jest dwa razy większa niż PKB całego kraju, pomimo drastycznego spowolnienia gospodarki. To nie pandemia wywołała załamanie gospodarki, ale korupcja systemu kapitalistycznego, która zareagowałby tak samo na jakikolwiek inny kryzys: czy to byłby kolejny zamach, albo super huragan. Załamanie gospodarki jest nieuniknione, ponieważ nie możliwy jest ciągły i nieskończony wzrost gospodarczy na ograniczonej w zasoby planecie. W reakcji na taką sytuację,


Amerykański bank centralny poprzez drukowanie pieniędzy spowodował, że giełda papierów wartościowych w kwietniu 2020 była na najwyższym poziomie od 1987 roku, pomimo tego, że 30 milionów ludzi było bezrobotnych.

Bank centralny wydrukował miliardy dolarów, które trafiły do banków i maklerów. Te pieniądze trafiły bezpośrednio na giełdę, kiedy prawdziwa gospodarka nie dostała prawie żadnej pomocy. Ten amerykański problem jest dla nas o tyle ważny, ponieważ dolar stał się globalną walutą i to, co się dzieje w Ameryce, najprawdopodobniej będzie miało miejsce w innych częściach świata. Skutki drukowania pieniędzy już odbiły się globalnie na cenach nieruchomości i na giełdzie. Banki centralne mogą wydrukować, a banki prywatne mogą pożyczać nieskończoną ilość pieniędzy, ale niewidzialna ręka rynku nie może stworzyć prawdziwego bogactwa, czyli inteligentnego zarządzania zasobami, zaspokajającymi podstawowe ludzkie potrzeby. Osoby, które posiadają dużo pieniędzy, nie tylko nie doznają negatywnych skutków spowolnienia ekonomii. Co więcej, najbogatsi ludzie w Ameryce, podczas korona-pandemii wzbogacili się średnio o 12%, kiedy 80% najbiedniejszego społeczeństwa zostało na lodzie, są pogrążeni w długach i nie mają ich jak spłacić ponieważ nie zarabiają pieniędzy. Bogatsi stają się coraz bogatsi a biedni coraz biedniejsi. To jest socjalizm dla bogatych a kapitalizm dla biednych, generujący przemoc strukturalną (ang. structural violence), będącą źródłem wszystkich współczesnych problemów społecznych.


Kolejną falą skutków pandemii i globalnych zakazów wychodzenia z domu będą samobójstwa oraz śmierć spowodowana niezdiagnozowanymi chorobami. Doprowadziliśmy się do takiej sytuacji, że jedyna wolność jaka istnieje jest zależna od ilości pieniędzy, które posiadasz.


Jesteś tak wolny, jak Twoja siła nabywcza, koniec kropka.

Prawdziwy wirus, który krąży po naszej planecie to nie #koronawirus czy ptasia grypa. Prawdziwym wirusem jest system kapitalistyczny, który nie bierze absolutnie nic innego pod uwagę jak tylko zyski i ciągłą konsumpcję, generując zaburzony system wartości i niepotrzebne cierpienie ludzi.

3. Prawdziwe bogactwo